Novinky

Rozhovor s Bohoušem

Bohouš v Chigaco.

Bohouš v Chigaco.

Náš šéf Bohouš cestoval po USA, aby se přiučil a získal novou inspiraci. Výsledkem je řada změn, které nás čekají v nejbližší době.
Pod vlivem nově nabytých poznatků a impulsů připravil nové menu, které představí
v krátkém rozhovoru.


Bohouš Spěvák: "V USA jsem nasbíral řadu zkušeností
a podnětů, díky tomu naše kuchyně získává nový směr."

Nedávno jsi absolvoval studijní cestu po USA.
Kde všude jsi byl?

Objel jsem čtyři různá BBQ joints. Nejprve jsem přijel do Chicaga ve státě Illinois, pak jsem se přemístil na jih do Springfieldu v Missouri, následovala cesta ještě dál na jih do Longview v Texasu a skončil jsem v Austinu.

Takže hlavním cílem cesty bylo BBQ, je to tak?
Co jsi tam objevil?

Ano, byl jsem se tam přiučit především to, jak udělat to nejlepší BBQ, protože Američani v tom mají velkou tradici a tento způsob přípravy jídla je tam mnohem rozšířenější, než u nás. BBQ je svým způsobem street food, hezky se to prolíná. Další věc, která se mi vryla pod kůži jsou úžasné kynuté knedlíčky “bun” plněné kachním nebo hovězím masem. Tyhle knedlíčky podává i slavný Momofuku Noodle Bar a já se do nich zamiloval, takže se objeví na novém menu naší Mozaiky.

Freedmen's Austin TX - výroba klobásek

Freedmen's Austin TX - výroba klobásek

Bodacious, Springfield

Bodacious, Springfield

Zmiňuješ nové menu.
S ním přichází i nový směr. 
Řekni nám o něm něco víc, na co se můžeme těšit?

Máme nové menu. Zjednodušili jsme nabídku, abychom se mohli zaměřit na věci, které nám jdou, ty ještě vylepšili. V novém menu budou tři druhy už zmíněných knedlíčků “bun” připravovaných na páře. Dále přibudou naše domácí klobásy. Náš nový směr by se dal definovat jako Street Food & BBQ
a já věřím, že si ho hosté zamilují tak jako my.

Jak to bude v novém menu s burgushi, které jste začali dělat celkem nedávno, a co další oblíbená jídla?

Burgushi zůstanou jen dvě. Určitě budeme dál dělat smažené kyselé okurky s aioli, a další malá jídla, která si hosté velmi oblíbili..

Co třeba dezerty?

Už teď děláme domácí zmrzlinu a dál bychom se v ní chtěli zdokonalovat. Třeba pivní zmrzlina z piva Matuška je delikátní, silnější plná piva jsou na to ideální.
V nabídce zůstává i náš cheesecake, ten, myslím, umíme hodně dobře.

Aby těch změn nebylo málo, mění se i koncepce obědové nabídky.

Rozhodli jsme se zrušit obědovou nabídku tak, jak doposud byla. Místo polední nabídky budou street food jídla jako sandwiche, wrapy atd. Nabídka se bude denně měnit. Ale pořád si u nás můžete dát oběd :). Změn je hodně a já věřím, že všechny budou k lepšímu.


> >  REZERVACE  < <